37
41
ŁKS 1926 Łomża - WARMIA
2013-05-30 19:28:13

W środę 29 maja o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim w Łomży przy ul. Zjazd WARMIA Grajewo zmierzy się z ŁKS 1926 Łomża.

Gospodarze meczu w rundzie wiosennej spisują się słabo i znacznie poniżej oczekiwań. Łomżanie, typowani przed sezonem jako faworyt do drugoligowego awansu przegrali ostatnio dwa mecze z rzędu. Po porażce u siebie z MRĄGOWIĄ 0:3 w minioną niedzielę ulegli w Szczuczynie WISSIE 2:5 (po bramkach Daniela Kraski i Mateusza Laskowskiego) i zamiast w czołówce zajmują po 25 kolejkach zaledwie XI miejsce w tabeli. Z zespołem w połowie maja pożegnał się trener Mariusz Bekas, którego zastąpił Marcin Mroczkowski. Klub z Łomży w przerwie zimowej doznał poważnych strat kadrowych w postaci odejścia tak wartościowych zawodników jak napastnik Marcin Truszkowski i pomocnik Łukasz Grzybowski. Pomimo tego osłabienia kadra ŁKS 1926 wydaje się być silna i predysponuje ten zespół do czołowych miejsc w tabeli.

Mecz z WARMIĄ z całą pewnością będzie dla łomżan próbą odbicia się od dolnej strefy tabeli i powetowania sobie strat z dwóch poprzednich meczów. W naszym zespole prócz kontuzjowanego od dłuższego czasu Łukasza Domurata, który kilka dni temu przeszedł operację kolana wszyscy pozostali piłkarze są do dyspozycji trenera Speichlera. Najprawdopodobniej do gry będzie zdolny także kapitan zespołu Marcin Arciszewski, który w 27 minucie meczu z MRĄGOWIĄ opuścił boisko po ostrym starciu z zawodnikiem gości. Dodatkowo w kadrze może znaleźć się napastnik Krzysztof Krukowski, który zawitał do Grajewa ze studiów w Gdańsku. W ostatnich trzech spotkaniach WARMIA pokazała się ze znacznie lepszej strony niż w początkowej fazie rundy wiosennej. Zwycięstwo w Bielsku Podlaskim, remis ze STARTEM Działdowo (pogromcą liderującej OLIMPII Zambrów w ostatniej kolejce) oraz minimalna i dość pechowa porażka z wiceliderem MRĄGOWIĄ Mrągowo pozwala z umiarkowanym optymizmem oczekiwać środowego spotkania. Forma naszych piłkarzy wydaje się zwyżkować, jednak sytuacja w tabeli jest bardzo zła i tylko zwycięstwa w kolejnych spotkaniach pozwolą mieć nadzieję na utrzymanie w III lidze. W tym tygodniu po meczu w Łomży WARMIA w sobotę 1 czerwca o godzinie 16:00 podejmie w Grajewie MKS Korsze. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

Na środowy mecz w Łomży z Grajewa wybiera się spora grupa kibiców. Dla tych, którzy nie mogą być obecni na tym spotkaniu postaramy się przeprowadzić relację LIVE pod adresem http://kswarmiagrajewo.org od godziny 19:00.

Bramka: Konrad Kowalko 84’
Razem: 5 meczów, 3 zwycięstwa WARMII, 1 remis i 1 zwycięstwo ŁKS. Bramki 5-3 na korzyść grajewian.

Oba zespoły spotkały się też w ćwierćfinale Podlaskiego Pucharu Polski w sezonie 2005/2006, kiedy WARMIA grała w IV lidze a ŁKS w III-ej.
10.05.2006 WARMIA Grajewo - ŁKS Łomża 1:0
Bramka: Maksym Mirva

Autor: Janusz Szumowski

Pseudonim: Treść komentarza:

Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-13-59-61-119.us-east-2.compute.amazonaws.com