37
41
Cenna wygrana Warmii
2013-11-28 21:25:23

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze WARMII w minioną niedzielę w Bielsku Podlaskim. Grajewianie w meczu walki okazali się lepsi od gospodarzy, których pokonali już drugi raz w tym sezonie. Po tym spotkaniu bielszczanie mogą mieć kompleks WARMII. W tym roku przegrali z WARMIĄ aż trzy mecze w III lidze w tym dwa u siebie i nadal pozostają bez zwycięstwa nad WARMIĄ w III-ligowych meczach!

W wyjściowym składzie WARMII zabrakło Dzierzgowskiego, który nie trenował w przedmeczowym tygodniu z powodu choroby. W pierwszym kwadransie gry wyraźną przewagę posiadał TUR, który rzucił się do ataku chcąc jak najprędzej zdobyć gola. Około 20 minuty meczu inicjatywę przejęła WARMIA, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Chyliński i Randzio. Gospodarze również kąśliwie atakowali, ale nieźle grała nasza obrona i bardzo dobrze spisywał się w bramce WARMII Krzysztof Gieniusz.

Od początku meczu zdecydowanie najsłabszym uczestnikiem spotkania był sędzia Tokarewicz, który kompletnie się pogubił w ocenie przewinień zawodników obu zespołów stosując inne kryteria dla gości a inne dla gospodarzy. W drugiej połowie ten niezły mecz został popsuty przez nieudolnego arbitra, który raz po raz żenującymi decyzjami doprowadzał do wściekłości oba zespoły.

Zaraz po przerwie znakomitą okazję do zdobycia gola miała WARMIA. Świetnie pokazał się Piotr Chyliński, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i kiedy wydawało się, że po strzale naszego napastnika piłka wpadnie do bramki uderzyła ona w słupek i wyszła w pole. Przejął ją Kamil Randzio, podał do Dzierzgowskiego, który został sfaulowany tuż przed linią pola karnego. Rzut wolny wykonał 18-letni Paweł Sypytkowski, który popisał się precyzyjnym strzałem po ziemi i pokonał Szczepanika – jak się okazało – ustalając wynik meczu na 1:0 dla WARMII. Zaledwie kilka minut po zdobyciu prowadzenia pseudobohater meczu pan Tokarewicz pokazał Koszczukowi drugą żółtą kartkę i WARMIA musiała końcowe pół godziny spotkania grać w osłabieniu. TUR rzucił się do ataku, ale zawodnicy gospodarzy mieli fatalnie ustawione celowniki. Zwłaszcza Żero, który nie wykorzystał dwóch bardzo dobrych okazji. W 78 minucie z boiska został usunięty były gracz WARMII Karol Kosiński, który za atak wyprostowaną nogą w walce o piłkę z Sypytkowskim otrzymał czerwoną kartkę. Pomimo sporych emocji i kilku okazji z obu stron do końca meczu wynik pozostał bez zmian. Tym samym WARMIA zdobył cenne 3 punkty okupione stratą dwóch zawodników – Kamila Randzio i Tomasza Dzierzgowskiego, którzy wykartkowani przez pana Tokarewicza nie zagrają w kolejnym ligowym meczu z MKS Korsze, który nasz zespół zagra w sobotę 30 listopada o 13:00 w Grajewie.

24.11.2013 Bielsk Podlaski, Stadion Miejski
TUR Bielsk Podlaski - WARMIA Grajewo 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Paweł Sypytkowski 51' (rzut wolny)

TUR:1.Szczepanik - 17.K.Kulikowski, 8.Car, 19.Marcinkiewicz (Kpt.), 4.Gudewicz - 14.Kesler,13.Lewczuk (76' 14.Daniłowski), 7.Kosiński, 6.Żero, 9.Karwacki (76' 5.K.Jakubowski) - 10.Tomaszewski

REZERWA: 12.Osmulski - 5.K.Jakubowski, 18.R.Kulikowski, 16.Witoszko, 15.Hryniewicki, 14.Daniłowski, 18.Tkaczuk

WARMIA: 1.Gieniusz - 13.Lekenta, 20.Arciszewski (Kpt.), 6.Osypiuk, 15.Koszczuk - 5.Randzio, 10.Kozikowski (90' 18.D.Tuzinowski), 16.Sypytkowski, 9.Strzeliński, 4.Mikucki (41' 7.Dzierzgowski) - 11.Chyliński (90' 8.K.Górski)

REZERWA: 3.Baczewski, 18.D.Tuzinowski, 7.Dzierzgowski, 21.P.Górski, 8.K.Górski

Żółte kartki: Gudewicz, Marcinkiewicz, Szczepanik (TUR) - Kozikowski, Koszczuk (dwie), Gieniusz, Chyliński, Dzierzgowski, Randzio (WARMIA)

Czerwone kartki: Kosiński (TUR) - 79'za atak wyprostowaną nogą w przeciwnika - Koszczuk (WARMIA) - 57' w konsekwencji drugiej żółtej kartki

Sędzia: Dariusz Tokarewicz (Białystok)

Widzów: 100

Zapis wydarzeń na boisku:

1' Mecz rozpoczyna WARMIA

2' Wymiana podań TURA i bardzo niecelny strzał Kosińskiego

4' Było groźnie pod naszą bramką, ale po dośrodkowaniu Tomaszewski zbyt lekko uderzył piłkę głową

6' Kąśliwe uderzenie Kosińskiego z rzutu wolnego, ale piłka mija naszą bramkę

8' Rzut wolny dla TURA. Po dośrodkowaniu Marcinkiewicza wybija piłkę głową Strzeliński. Od pierwszych minut trwa szturm TURA na naszą bramkę.

11' Pierwszy rzut rożny dla TURA - dośrodkowanie Kosińskiego i bardzo niecelny strzał głową Marcinkiewicza

14' Drugi rzut rożny dla TURA - tym razem Mikucki wybija piłkę po dośrodkowaniu Kosińskiego

17' Wreszcie ładna akcja WARMII - indywidualnie przedarł się prawą stroną Chyliński, który zmylił obrońcę ładnie podbijając piłkę piętą. Niestety, nasz napastnik został powalony przed polem karnym ale sędzia nakazał grać dalej

19' Bardzo dobra akcja WARMII - Chyliński prostopadle zagrał do Mikuckiego a ten szukał podaniem Strzelińskiego, ale Marcin spóźnił się do piłki

21' Po kwadransie przewagi TURA teraz od kilku minut zdecydowanie przeważa WARMIA

24' Bardzo dobra sytuacja TURA - Kosiński ograł aż trzech naszych piłkarzy z prawej strony boiska i podał Karwackiemu, który z linii pola karnego posłał piłkę ponad poprzeczką

26' Kolejna akcja TURA, który szybko otrząsnął się po okresie kilkuminutowej przewagi WARMII. Strzelał Żero, ale Gieniusz odbił piłkę na rzut rożny

26' Po rzucie rożnym szybko przejmujemy piłkę

29' Poszła kontra naszego zespołu, ale Strzeliński zbyt długo zwlekał z podaniem do Chylińskiego i straciliśmy okazję

34' Bardzo dobra akcja Koszczuka, który dośrodkował z linii końcowej na pole karne - strzał Kamila Randzio głową minimalnie ominął poprzeczkę

35' Ponad naszą bramką strzela Kesler

36' Doskonała okazja WARMII - Chyliński znalazł się sam przed bramkarzem po dalekim podaniu ze środka pola. Nasz napastnik musnął piłkę i przelobował Szczepanika, ale piłkę sprzed bramki zgarnął powracający Marcinkiewicz

40' Za faul żółtą kartką ukarany został Rafał Kozikowski

41' Trener Zawadzki dokonuje pierwszej zmiany - za Mikuckiego wchodzi Dzierzgowski

44' Mamy szczęście do kuriozalnych sytuacji - w Łomży zgasło światło a w Bielsku Podlaskim trwa przerwa bo po boisku biega ... pies, którego nie ma komu usunąć z murawy

45' Sędzia Tokarewicz kończy pierwszą połowę meczu. Bezbramkowy remis w meczu TUR - WARMIA

46' Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

48' Za faul ukarany żółtą kartką Wojciech Koszczuk

49' Dobra akcja WARMII - Strzeliński do Kamila Randzio a ten dośrodkowuje, ale Szczepanik ubiegł Dzierzgowskiego i złapał piłkę

50' Dlaczego nie jest 1:0 dla WARMII???!!! Chyliński w sytuacji sam na sam z bramkarzem TURA strzela w słupek bramki!

52' Dzierzgowski faulowany na linii pola karnego

51' Paweł Sypytkowski strzałem po ziemi z rzutu wolnego trafia do bramki i prowadzimy 1:0!

57' Beznadziejnie sędziujący mecz pan Tokarewicz ukarał Koszczuka drugą żółtą kartką i w jej konsekwencji nasz zawodnik musi opuścić boisko.

58' Za krytykę pracy arbitra ukarany żółtą kartką zostaje Gieniusz

63' Rzut rożny dla TURA - po dośrodkowaniu wybija piłkę Arciszewski

64' Po ładnej akcji naszego zespołu Dzierzgowski trafia do siatki, ale sędzia dostrzegł pozycję spaloną naszego zawodnika

64' W rewanżu akcja TURA - Żero sam na sam z Gieniuszem posłał piłkę obok bramki

67' Ładne dośrodkowanie Keslera i ponad naszą bramkę strzela głową Karwacki

68' Wykartkował nas sędzia Tokarewicz - tym razem Chyliński otrzymuje żółtą kartkę

70' Groźna akcja Keslera, ale Żero strzela obok bramki Gieniusza

71' Faulowany Dzierzgowski i żółta kartka dla naszego zawodnika za to, że skrytykował sędziego. Skanadaliczne sędziowanie pana Tokarewicza

73' Za brutalny faul żółtą kartką ukarany został Gudewicz

76' Za Lewczuka i Karwackiego na boisko wchodzą Jakubowski i Daniłowski

77' Za faul znowu żółta kartka dla Kamila Randzio

78' Za atak wyprostowaną nogą w walce o piłkę przed naszym polem karnym czerwoną kartką ukarany został Karol Kosiński i gospodarze będą grali w dziesiątkę

78' Z ławki rezerwowych naszego zespołu usunięty został za krytykę arbitra Janusz Szumowski, kierownik drużyny WARMII

85' Rzut rożny dla WARMII ale piłkę po dośrodkowaniu przejmują gospodarze

90' Strzał Karola Cara na rzut rożny wybija Gieniusz

90' Po dośrodkowaniu brutalnie faulowany Gieniusz, ale tym razem nie ma żółtej kartki dla zawodnika TURA

90'+ 5' Jeszcze jeden rzut rożny dla TURA. Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę a za krytykę pracy arbitra ukarany żółtą kartką jest Szczepanik.

90 + 5' Za Chylińskiego wchodzi Krystian Górski

90 + 7' Za Kozikowskiego wchodzi na boisko Daniel Tuzinowski

90 + 10' Koniec meczu. Wygrywamy w Bielsku Podlaskim 1:0!

Autor: Janusz Szumowski

Pseudonim: Treść komentarza:

Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-3-145-93-221.us-east-2.compute.amazonaws.com