37
41
BEZ BRAMEK W MOŃKACH
2014-04-24 08:26:13

Bezbramkowy remis uzyskali piłkarze WARMII Grajewo w wyjazdowym meczu z PROMIENIEM Mońki, rozegranym w Wielki Piątek. Mimo, że nasi piłkarze byli bliżsi zwycięstwa niż gospodarze to podział punktów trzeba przyjąć z umiarkowanym zadowoleniem. Na trudnym i nierównym boisku w Mońkach taki sam wynik jak WARMIA osiągnął niedawno START Działdowo – czołowy zespół naszej III ligi. Trzeba szanować punkt zdobyty z PROMIENIEM choćby ze względu na to, że gospodarze spotkanie z WARMIĄ traktowali jak mecz o 6 punktów, w którym wygrana miała podtrzymać ich nadzieje na utrzymanie się w III lidze.

Mecz w Mońkach był typowym meczem walki w wykonaniu zespołów broniących się przed utrzymaniem. Ostrożna gra w obronie obu zespołów sprawiła, że sytuacji bramkowych było w tym meczu jak na lekarstwo. Gospodarze bodaj najlepszą okazję do zdobycia gola mieli w 9 minucie, gdy strzał z pola karnego Popławskiego obronił Gieniusz. WARMIA w pierwszej połowie mocniej zagroziła bramce Andraki tuż przed przerwą, gdy wspaniały strzał Pawła Górskiego bramkarz gospodarzy wybił na rzut rożny. W drugiej połowie grajewianie mieli dwie kapitalne okazje – w 59 minucie Marcin Strzeliński będąc w doskonałej sytuacji oddał strzał ponad bramką a 5 minut później w zamieszaniu na polu karnym PROMIENIA strzał naszego zawodnika wybił z linii bramkowej obrońca gospodarzy. Niestety, w tym meczu zawodziła skuteczność naszych piłkarzy.

Po remisie w Mońkach WARMIA awansowała na 10 miejsce w tabeli, ale tłok panujący w niej na miejscach od 9 do 15 jest niesamowity i każda strata punktów może mieć kolosalne znaczenie dla końcowej klasyfikacji. Do rangi kluczowego spotkania rundy wiosennej urasta w tej sytuacji kolejny mecz naszego zespołu, który WARMIA rozegra w najbliższą sobotę w Grajewie z bezpośrednim sąsiadem w tabeli zespołem LZS Narewka. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w sobotę o godzinie 16:00.

18.04.2014 Mońki, Stadion Miejski

PROMIEŃ Mońki - WARMIA Grajewo 0:0

PROMIEŃ: 1.Andraka - 5.Purta, 6.Zalewski, 3.Szóstko, 4.Młodzianowski (Kpt) - 19.Kesler, 10.Wojtkielewicz, 9.Godlewski (75' 13.Jarocki), 2.Kolendo, 18.Ostaszewski (55' 11.Odyjewski) - 14.Popławski

REZERWA: 12.Szypcio - 16.Grabowski, 13.Jarocki, 11.Odyjewski, 7.Kulikowski, 17.Ziemkiewicz

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk - 16.Sypytkowski (85' 4.Mikucki), 9.Strzeliński, 6.Osypiuk, 8.Matysiewicz (75' 2.Tuzinowski), 11.P.Górski (58' 7.Dzierzgowski) - 10.Chyliński

REZERWA: 12.Boufał - 4.Mikucki, 2.D.Tuzinowski, 21.Lekenta, 7.Dzierzgowski, 20.K.Górski

Sędzia: Robert Olszewski (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Szóstko, Kesler, Ostaszewski (PROMIEŃ), Sypytkowski, Osypiuk, Chyliński (WARMIA)

Widzów: 100

Zapis relacji LIVE:

1' Rozpoczyna WARMIA

4' Jak na razie mecz toczy się głównie w środkowej strefie boiska

6' Rzut wolny z 25 metrów dla PROMIENIA - strzał Wojtkielewicza mija naszą bramkę

9' Bardzo groźnie pod naszą bramką - po błędzie Arciszewskiego, który przy wyprowadzaniu stracił piłkę akcja gospodarzy - dośrodkowanie w pole karne i strzał z bliska Popławskiego broni Gieniusz

20' Niewiele ciekawego działo się na boisku w minionych 10 minutach - obu zespołom wyraźnie przeszkadza w grze fatalny stan nawierzchni boiska w Mońkach

22' Dobre dośrodkowanie Koszczuka, ale piłkę łapie Andraka

25' Mieliśmy rzut wolny z 35 metrów od bramki, ale przekombinowaliśmy z jego rozegraniem i piłkę przejęli gospodarze

26' Teraz rzut wolny z 30 metrów dla PROMIENIA - płaski strzał po ziemi Wojciecha Zalewskiego broni Gieniusz

30' Pół godziny gry za nami - walka w środku boiska i niewiele podbramkowych akcji

34' Akcja gospodarzy zakończona faulem na Łukaszu Domuracie w naszym polu karnym

36' Bardzo dobra akcja Strzelińskiego, który po indywidualnym rajdzie wywalczył rzut rożny dla WARMII

36' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piąstkuje piłkę poza pole karne bramkarz PROMIENIA

38' Paweł Sypytkowski staranowany przy linii bocznej przez zawodnika gospodarzy - sędzia nie dopatrzył się ewidentnego faulu

42' Bardzo dobra akcja WARMII - Chyliński podał przed polem karnym do Strzelińskiego, ale nasz zawodnik stracił piłkę, która podskoczyła mu na nierównym boisku

43' Znów świetny rajd Strzelińskiego i drugi rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu gospodarze wybijają piłkę, po chwili ją przejmujemy i kapitalnie strzela Paweł Górski z 20 metrów, ale Andraka wybija na rzut rożny

44' Po rzucie rożnym przejmują piłkę gospodarze

45' Żółta kartka dla Szóstki

45' Sędzia doliczył 1 minutę do czasu pierwszej połowy

45' + 1' Koniec pierwszej części meczu - bezbramkowy remis w Mońkach

46' Rozpoczynają gospodarze

47' Za faul na Kamilu Randzio ukarany żółtą kartką został Maciej Kesler

53' Dobra akcja WARMII - w polu karnym Sypytkowski fauluje bramkarza

55' Żółta kartka dla Ostaszewskiego, który zostaje zmieniony przez Odyjewskiego

57' Rzut wolny z 18 metrów dla PROMIENIA - strzela Wojtkielewicz i trafia w mur z zawodników WARMII

58' Zmiana w WARMII - za Pawła Górskiego wchodzi Dzierzgowski

59' Po dobrej akcji WARMII w znakomitej sytuacji z pola karnego strzela Strzeliński, ale piłka szybuje ponad poprzeczką

63' Strzał Keslera broni Gieniusz

64' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu zamieszanie w polu karnym i uderzenie Strzelińskiego, po którym piłka mija bramkarza gospodarzy i wybija ją z linii bramkowej obrońca PROMIENIA!!

67' Żółta kartka dla Sypytkowskiego

71' Bardzo mocny strzał Sypytkowskiego z rzutu wolnego niewiele ponad bramką Andraki

75' Zmiana w WARMII - za Matysiewicza wchodzi Tuzinowski

75' Zmiana również w PROMIENIU - za Godlewskiego wchodzi Jarocki

78' Rzut rożny dla WARMII - nie udało się dośrodkowanie Strzelińskiemu i piłka opuściła boisko

85' Bardzo niecelny strzał Popławskiego

85' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi na boisko Mikucki

88' Z rzutu wolnego dośrodkowuje Strzeliński, ale piłkę łapie Andraka

89' Dobra akcja Mikuckiego, który wpadł w pole karne gości, ale oddał zbyt lekki strzał

90' 3 minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Żółta kartka dla Osypiuka

90' + 3' Żółta kartka dla Chylińskiego - niepotrzebne faule naszych piłkarzy

90' + 3' Koniec meczu. Bezbramkowy remis w Mońkach. Dziękujemy wszystkim za uwagę i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Autor: Janusz Szumowski

Pseudonim: Treść komentarza:

Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-3-144-116-159.us-east-2.compute.amazonaws.com