37
41
Sobota: WARMIA - MKS Mielnik
2019-05-16 21:48:37

Tylko remis osiągnęli piłkarze WARMII w sobotnim meczu z MOSP w Białymstoku. To był bardzo słaby występ naszego zespołu. W pierwszej połowie oba zespoły praktycznie nie stworzyły żadnej wartościowej okazji do zdobycia gola. W drugiej części gry doskonałych sytuacji nie wykorzystali najpierw w 47 minucie Drażba a 20 minut później Dzierzgowski. Po tej drugiej okazji szybki kontratak gospodarzy przyniósł im gola po strzale Płotczyka. W 74 minucie kontuzji doznał nasz bramkarz Łukasz Sobolewski, który obronił strzał Oracza, ale podczas interwencji doznał złamania palca ręki. Niestety, ale ten uraz wykluczy go z gry do końca sezonu. Nasz zespół wyrównał w 81 minucie po precyzyjnym strzale Kozikowskiego z rzutu wolnego.

Wydawało się, że remis z MOSP pogrzebie szanse WARMII na III-ligowy awans, a tymczasem wpadkę zanotował prowadzący w tabeli zespół z Wasilkowa, który przegrał na własnym boisku z BIEBRZĄ Goniądz 1:2 i tym samym punkt zdobyty w Białymstoku zmniejszył dystans WARMII do lidera do trzech punktów.

Nasz zespół po wyczerpującym środowym półfinale z ŁKS 1926 Łomża miał prawo być bardziej zmęczony od rywali, lecz nie do końca usprawiedliwia to grę WARMII. Nie powinniśmy pozwalać sobie na stratę punktów z zespołami pokroju MOSP.

Skrót z meczu:

11.05.2019 Białystok, boisko przy ul. Świętokrzyskiej

MOSP Białystok – WARMIA Grajewo 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Damian Płotczyk 67′, 1:1 Rafał Kozikowski 82′

MOSP: 12.Piećko – 3.Grabarz, 6.Judzicki, 7.Oracz, 9.Płotczyk, 10.Kuźma (89’ 13.Kapla), 11.Szymański, 21.Mróz (Kpt),23.Hoilik (87′ 15.Kalinowski), 27.Wysocki, 81.Zakrzewski (46’ 16.Maciuszko)

REZERWA: 13.Kapla, 15.Kalinowski, 16.Maciuszko, 19.Gryko,25.Perkowski, 77.Dojlida

WARMIA : 12.Sobolewski (74′ 1.Bieńkowski) – 4.Mikucki, 18.Edison, 17.Arciszewski (kpt), 6.Stankiewicz – 9.Chyliński (55′ 10.Kozikowski), 20.Drażba (79′ 13.Wójcicki), 19.Cybulski (83′ 8.Mściwujewski), , 15.Zarzecki, 11.Kondratowicz – 7.Dzierzgowski

REZERWA: 1.Bieńkowski – 14.Marczykowski, 8.Mściwujewski, 10.Kozikowski, 2.Krupa, 9.Chyliński

Sędzia: Łukasz Małaszewski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Wysocki, Hoilik, Mróz (MOSP), Mikucki (WARMIA)

W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII podejmą MKS Mielnik. Goście zajmują 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów w 25 rozegranych spotkaniach. Jesienią w Mielniku nasz zespół rozgromił MKS aż 10:2! W ostatniej kolejce ekipa trenera Radosława Kondraciuka sensacyjnie przegrała u siebie z ostatnim w tabeli KS Śniadowo 3:4. Mielniczanie mają kłopoty kadrowe i z tego powodu oddali niedawno walkowerem mecz WISSIE Szczuczyn.

Zdecydowanym faworytem spotkania są grajewianie. Nawet pomimo nieco słabszej formy i dużym problemom ze skutecznością w ostatnich meczach. Do sobotniego meczu nasz zespół przystąpi bez kontuzjowanego Łukasza Sobolewskiego. Wznowił już treningi Paweł Sypytkowski, ale trudno dziś prognozować, czy wróci do składu w sobotę. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Leszka Zawadzkiego.

Serdecznie zapraszamy Państwa na sobotni mecz! Początek o godzinie 16:00.