37
41
WARMIA - KS MICHAŁOWO 2:1
2022-03-30 14:15:57

W sobotnie popołudnie na własnym stadionie WARMIA Grajewo pokonała 2:1 zespół KS Michałowo. Drużyna gości przed meczem z naszą drużyną w tym sezonie przegrała tylko raz – 23 października ubiegłego roku w Zambrowie z OLIMPIĄ.

.
Mecz odbył się w trudnych warunkach, przy silnie wiejącym wietrze. W pierwszej połowie pod wiatr grali grajewianie a po przerwie goście. I choć jego podmuchy mocno utrudniały grę, to jednak na szczęście nie wypaczyły wyniku. Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył w 13 minucie Paweł Kossyk, po którego strzale piłka odbiła zaskoczyła bramkarza, odbijając się jeszcze od nogi któregoś z piłkarzy. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie naszej obrony, kapitan gości Przemysław Koźlik strzałem z bliska pokonał Święcińskiego. Nasz bramkarz popisał się w 41 minucie, gdy odważnie obronił strzał Grabowskiego. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Nasz zespół stworzył sobie kilka okazji zwłaszcza w pierwszym kwadransie gry i tuż przed przerwą, gdy niestety nikt z naszych piłkarzy nie doszedł w polu karnym do dobrego dośrodkowania Skalskiego.

W drugiej połowie WARMIA przeważała. W 51 minucie po kapitalnym dośrodkowaniu Skalskiego z rzutu rożnego głową gola strzelił Kossyk. Jak się okazało ustalił w ten sposób wynik meczu, bo choć z obu stron były okazje do zdobycia bramek, to wynik 2:1 utrzymał się do końca. Dla gości najlepszą sytuację zmarnował Szadłowski, który w 69 minucie po doskonałym zagraniu Butkiewicza strzelił obok słupka naszej bramki. Dwie minuty później po ładnej akcji naszego zespołu i dośrodkowaniu Kondratowicza spudłował Dzierzgowski. Groźne były stałe fragmenty gry w wykonaniu naszego zespołu – kilka razy po dośrodkowaniach z rzutów rożnych było gorąco w polu karnym gości.

26.03.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – KS Michałowo 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Paweł Kossyk 13′, 1:1 Przemysław Koźlik 20′, 2:1 Paweł Kossyk 51′

WARMIA: 12.Święciński – 5.Randzio (Kpt), 18.Edison, 17.Maliszewski, 6.Śleszyński (67′ 3.Mazurek) – 13.Hołtyn (90′ 10.Nikolaichuk), 16.Chmielewski, 8.Kossyk, 11.Skalski, 9.Kondratowicz – 7.Dzierzgowski (80′ 19.Duchnowski)

REZERWA: 1.Sobolewski – 3.Mazurek, 2.Krupa, 4.Mikucki, 10.Nikolaichuk, 19.Duchnowski, 15.Bukowski

TRENER: Leszek Zawadzki

KS: 1.Szczepanik – 5.Bieliński (83′ 13.Trofimczuk), 7.Małyszko, 20.Koźlik (Kpt), 10.Zabrocki, 8.Rogowski, 11.Szadłowski, 19.Butkiewicz (86′ 16.Tomczyk), 22.Panek, 17.Grabowski – 9.Kiersnowski
REZERWA: 12.Tomaszewski, 3.Bohdziel, 4.Koniczek, 13.Trofimczuk, 15.Kharytonau, 16.Tomczyk, 18.Sakowicz

TRENER: Grzegorz Szymański

Sędzia: Jakub Rutkowski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Hołtyn, Maliszewski, Chmielewski (WARMIA), Kiersnowski (KS Michałowo)

To był trudny mecz z silnym zespołem. Ale dopiero pierwszy z trzech, które czekają WARMIĘ w ciągu tygodnia.

W środę 30 marca o 16:20 w Łomży nasza drużyna zagra z ŁKS 1926 w ramach 1/8 rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Losowanie nie było zbyt łaskawe dla WARMII, która w pucharowych rozgrywkach zmierzy się z liderem naszej IV ligi i to na jego boisku. Co ciekawe w 1/16 rozgrywek nasz zespół wyeliminował rezerwy łomżyńskiego klubu wygrywając 4:0. W tej samej rundzie pierwsza drużyna ŁKS rozgromiła w Stawiskach tamtejszy GKS aż 14:0.